Domovská stránka Nedávné novinky Skotská radost a norský smutek v Büku

Skotská radost a norský smutek v Büku

Sportovní cetrum v Büku Sportovní centrum v Büku 2013. október 08. 16:13

Největším překvapením celé události nebyl norský tým, který byl považován za favorita, ale skotských tým fotbalistek U17, který se umístil nejlépe z 5. skupiny anglického elitního kola. Celé hry se odehrály v Büku a Sopronu během prvního týdne září 2013.

Group 5 se skládá z hostitele, Norů, Finů a Skotů. Hostitel maďarských her byl Sopron, ačkoli sídlo Maďarské fotbalové asociace bylo založeno v Büku. Týmy se ubytovaly v  Danubius Health Spa Resort a během pobytu trénovaly v Sportovním centru.

Téměř nikdo nepomyslel na to, že zrovna Skotský národní tým bude ten, který přijede do Maďarska oslavit konec mini klání vítězstvím, zatímco norové, kteří nastoupily  s knock-out vítězstvím by měli odjet poražení.

A přesně to se také stalo. Skotové porazili Nory a Fini porazili nás. Ani v posledním kole nebylo možné předpovědět vítěze, ale jak skotský tak finksý tým vyhrál. Skotsko se dostalo do poslední osmičky opět s lepším výsledkem než Finsko. Norsko může ještě doufat v kvalifikování se jako nejlepší, na druhém místě umístěný tým.