Kezdőlap Friss hírek Nagyszerűen sikerült a bunyó ob a sportcsarnokban

Nagyszerűen sikerült a bunyó ob a sportcsarnokban

Sportcentrum Bük Sportcentrum Bük 2017. október 18. 08:52

Október 4-7. között 151 hölgy lépett szorítóba a büki sportcsarnokban, ahol a kőszegi Fitt-Box Ökölvívó Egyesület rendezte a magyar női ökölvívó-bajnokságot a Magyar Ökölvívó Szakszövetség megbízásából.

A négy korcsoportban (serdülő, junior, ifjúsági, felnőtt) 40 aranyérem talált gazdára, 22 egyesület sportolói állhattak a dobogó legmagasabb fokára. A kőszegi lányok közül Lakotár Hanna és Lendvai Liliána (büki szakosztály) junior 52 kilóban indult. Liliána egy győzelemmel és egy vereséggel állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Míg Hanna meggyőző bunyóval mindhárom ellenfelét biztosan verve lett magyar bajnok. Junior 57 kg-ban Pesti Gabriella az első meccsét megnyerte, a másodikat elbukta, bronzérmes lett. Junior 60 kg-ban Hámori Luca esélyeshez méltó teljesítménnyel mindhárom meccsét megnyerve gyűjtötte be az aranyérmet. Ugyanitt Luis Dorina (büki szakosztály) egy győzelemmel, egy vereséggel állhatott fel a dobogó harmadik fokára - az elődöntőben éppen Hámori Lucától kapott ki.Ambrus Viktória (büki szakosztály) junior 66 kilóban lépett szorítóba, mindkét meccsét biztosan nyerte, így magyar bajnokként zárta az ob-t, egyúttal kiérdemelte a legjobb juniorkorú ökölvívónak járó különdíjat. Felnőtt 64 kilóban dr. Nagy-Guzsván Fruzsina meccselt, első meccsén kikapott, bronzéremmel tért haza, számolt be az eredményekről a Vas Népe.

Nem csak az ob sikerült nagyszerűen a rendezőnek, erősítette meg Varsányi Áron, a házigazda Fitt-Box Ökölvívó Egyesület, egyben a nyugat-dunántúli ökölvívó régió vezetőedzője, de a szervezéssel is elégedettek voltak a szakszövetségben. Varsányi Áron kiemelte Bük szerepét, mint elmondta, nagy támogatást kaptak a várostól és a sportcsarnokot üzemeltető Büki Művelődési és Sportközpont, Könyvtártól egyaránt.

Fotók: Silye László/Facebook